Koddok

Koddok
Birth name
Kenan
Born
20 December 1985
Birthplace
Bulgaria
Genres
Underground, Hip-Hop
Years active
19

Silistre doğumlu çorluda ikamet eden koddok lakaplı asıl adı Kenan Serbest.Besteci söz yazarı aranjör.1991 senesinde müzik ile uğraşmaya başladı.İlk kaydını 2001 yılında aldı,Eurograp aş kurucusu (2001).100 yakın şarkı kaydetti.European gipsy beaat isimli müzik tarzının yaratıcısı.Müziklerinde hip hop etnik ,dance gibi çok geniş yelpazedeki tınıları duyabilirsiniz Bulgaristanda djena nın okuduğu 2011 de yılın en iyi çıkış yapan şarkının bestecisi.2013 yılında Bulgaristanlı sanatçı Sofi Marinova ve bazı ünlü Türk sanatçıları koddok bestelerini yorumlayacak. En iyisini değil en farklı olanı yapma ideali ile yoluna devam etmektedir.